Angażujemy się, finansujemy, wierzymy.

Sport

znaczek1.jpg

Nikomu w dzisiejszych czasach nie trzeba już chyba tłumaczyć, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność ruchowa. Dlatego od kilkunastu lat wspieramy kluby sportowe oraz indywidualnych zawodników z różnych dyscyplin. Logo Inter-Lers znaleźć można więc na koszulkach zawodników amatorskich lig futsalu, czy lokalnej drużyny piłkarskiej Lechity Kłecko. Reprezentacyjne miejsce w naszej siedzibie zajmują liczne puchary, wywalczone przez siatkarską drużynę Old Boyów Kłecko. Firma aktywnie wsparła także rozwój uzdolnionego zawodnika MMA, pochodzącego z okolic Kłecka Dawida Pasternaka.

Bez wątpienia jednak najwyraźniej zauważalne jest nasze długoletnie zaangażowanie w drużynę żużlową Startu Gniezno. Wśród naszych pracowników nie brakuje wiernych kibiców „czarnego sportu”, dlatego sponsorowanie właśnie tego zespołu wydaje się być jak najbardziej naturalne.

Wsparcie dla organizacji pozarządowych

Z wielkim szacunkiem podchodzimy do osób, które angażują własny czas by pomagać innym. Dlatego też chętnie wspieramy lokalne stowarzyszenia i fundacje opiekujące się rodzinami ubogimi, osobami niepełnosprawnymi itp. Tylko w samym roku 2015 wspomogliśmy dwie tego typu organizacje. Dla Stowarzyszenia Promyk z Dębnicy k. Gniezna wykonaliśmy wiatę, która służy do zabezpieczenia jej mienia, m.in. samochodu przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. We wrześniu natomiast dokonaliśmy montażu konstrukcji dachowych na trzech budynkach należących do fundacji Agapa. Powstające w okolicach słynnych Pól Lednickich obiekty mają być docelowo miejscem wakacyjnego wypoczynku dla rodzin zastępczych. Losy fundacji i jej podopiecznych można było śledzić na antenach TVP, w serialu dokumentalnym „Drzwi Otwarte”.

Inna działalność charytatywna

Ciężko jest zliczyć wszystkie pomniejsze inicjatywy, które odbyły się przy wparciu firmy Inter-Lers. Przez kilkanaście lat obecności na rynku wielokrotnie pomagaliśmy m.in. w organizacji wakacyjnego wypoczynku dla dzieci, przygotowywanego przez pobliskie parafie, szkoły itp. Opieką otaczaliśmy także jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłecka. Na bieżąco staramy się angażować w pomoc osobom, które w wyniku sytuacji losowych pilnie tego potrzebują. Tak było np. w 2012 roku, kiedy wraz z innymi lokalnymi firmami wsparliśmy odbudowę budynku w Pruchnowie, którego pożar pozbawił dachu nad głową sześć rodzin.

Cieszymy się niezwykle z tego, co już udało się nam zrobić dla lokalnej społeczności. Jednocześnie mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli kontynuować naszą działalność na tym polu.

Chcesz współpracować z najlepszymi?
Wyceń swój
dach