Produkt

Konstrukcje
dachowe

Wybór odpowiedniej konstrukcji dachowej to jeden z kluczowych aspektów podczas planowania inwestycji. To właśnie od tego elementu w dużej mierze zależy nie tylko finalny wygląd budynku, ale też jego bezpieczeństwo i trwałość.

Nasza firma od blisko dwudziestu lat dostarcza rozwiązania, dzięki którym budowa dachu jest szybka i wygodna, a gotowa konstrukcja spełnia najwyższe normy jakości.

 

 

Wiązary dachowe

Naszym podstawowym produktem są drewniane kratownice łączone płytkami kolczastymi MiTek, popularnie nazywane wiązarami. Na ogół przyjmują one kształt trójkąta, którego dolna część stanowi jednocześnie konstrukcję stropu, pozwalając wyeliminować drogi i czasochłonny strop żelbetowy. Wiązary wytwarzane są w naszej fabryce, skąd transportujemy je na plac budowy. Taki system gwarantuje precyzję wykonania oraz szybkość montażu nieosiągalną dla konstrukcji wykonywanych metodami tradycyjnymi. Od kształtu dachu zależy to, czy cała więźba powstanie z jednej, czy większej ilości grup powtarzalnych elementów. Ma to oczywiście wpływ na ostateczne koszty i czas montażu.

Kratownice mocowane są za pomocą kątowników stalowych bezpośrednio do wieńca ściany, lub rzadziej do murłaty. Lekka więźba wiązarowa pozwala wyeliminować słupy na poddaszu i odchudzić ściany nośne. Dzięki niej łatwo poprowadzimy też wszelkie instalacje i ułożymy ocieplenie. Wiązary Inter-Lers są niezwykle uniwersalne – możemy stosować je na budynkach mieszkalnych, obiektach rolniczych, przemysłowych itd. Na życzenie klienta możemy także zająć się późniejszym ociepleniem konstrukcji. Stosujemy metodę aplikacji pneumatycznej (wdmuchiwanie) zapewniającą krótki czas realizacji w połączeniu z najwyższą jakością. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ekoocieplenia.pl

Więźba tradycyjna

Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych klientów wprowadziliśmy do oferty nowość na rynku - prefabrykowaną więźbę tradycyjną. Znajduje ona zastosowanie m.in. w przypadku budynków z już istniejącym stropem monolitycznym, czy mocno skomplikowanym kształtem dachu. Nasza więźba tradycyjna to nic innego jak zestaw pojedynczych elementów konstrukcyjnych, które łączymy ze sobą na placu budowy w sposób podobny do ekip ciesielskich.

Co nas wyróżnia? Stosujemy wyłącznie suszone, strugane i impregnowane drewno klasy C24, które zapewnia wytrzymałość oraz stabilność konstrukcji. Wszystkie elementy wycinane są na hali produkcyjnej, co gwarantuje precyzję przygotowania i skrócenie czasu prac na placu budowy, a projekt przygotowują doświadczeni inżynierowie z wykorzystaniem najlepszego oprogramowania komputerowego. Nasi klienci otrzymują kompleksową usługę (projekt, produkcję oraz montaż więźby), a także zapisaną w umowie gwarancję.

Konstrukcje dachowe

Porównanie konstrukcji dachowych
Nasze wiązary Nasza więźba tradycyjna Więźba wykonywana na budowie
Czas montażu konstrukcji Konstrukcja może być gotowanawet w 1 dzień Istotnie skrócony czas montażu Przycinanie wszystkich elementów powoduje wydłużenie inwestycji
Czas całej budowy Brak przerw technologicznych Przerwy związane z wykonaniem stropu Przerwy związane z wykonaniem stropu i niekontrolowanym wyschnięciem drewna
Użyte materiały Impregnowana tarcica C24 Impregnowana tarcica C24 Na ogół mokre drewno tartaczne, bez klasyfikacji na drewno konstrukcyjne
Projekt Pełna dokumentacja oraz wizualizacja konstrukcji 3D Pełna dokumentacja oraz wizualizacja konstrukcji 3D Zapewnienie projektu po stronie inwestora
Gwarancja Zawsze zapisana w umowie Zawsze zapisana w umowie W zależności od wykonawcy
Termin montażu Zawsze zapisany w umowie Zawsze zapisany w umowie Ciężki do ustalenia z większym wyprzedzeniem
Opieka doradcy przez cały proces sprzedażowo-produkcyjny Zapewniona Zapewniona Brak
Znajomość kosztów Bezpłatne przygotowanie oferty. Cena zapisana w umowie. Bezpłatne przygotowanie oferty. Cena zapisana w umowie. Koszty ciężkie do oszacowania przed całkowitym zakończeniem prac.
Formularz ofertowy
Bezpłatna wycena Twojej konstrukcji
Wgraj swój plik
Wgraj swój plik
Wgraj swój plik
Wgraj swój plik
Można dodać maksymalnie 1 plik o wielkości do 3 MB. System nie obsługuje spakowanych plików z rozszerzeniem rar. Załączniki można także przesłać mailowo lub zewnętrznym narzędziem (np. WeTransfer).
Konstrukcje dachowe

Jakie rozwiązanie najlepiej pasuje do mojego projektu?

Odpowiedź na to pytanie w cale nie jest taka prosta i w niektórych przypadkach będzie wymagała fachowej wiedzy wspartej odpowiednimi programami komputerowymi. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że konstrukcja będzie w pełni dopasowana do Twoich potrzeb, napisz do nas już dziś.

Wyceń swój
dach