znaczek.jpg

Jesteśmy z Wami od 2004 roku.

Firma Inter-Lers Sp. z o.o. jest spółką rodzinną.

Jej pomysłodawcą i założycielem był Ryszard Stolarz, który do dziś jest właścicielem i zarazem pełni funkcję Prezesa Zarządu. Zamiłowanie do drewna zaszczepił w nim jego dziadek, który już w okresie międzywojennym zajmował się budową domów z drewnianych bali.

Odziedziczona pasja, w połączeniu w wieloletnim doświadczeniem biznesowym (także w branży budowlanej) sprawiły, że szybko udało się wyłonić zespół specjalistów, który przystąpił do prac nad uruchomieniem produkcji wiązarów. W jego skład wszedł m.in. Tomasz Modrzejewski, obecnie Główny Projektant i jednocześnie Zastępca Prezesa.

Jego wiedza i doświadczenie za zakresu technologii drewna i budownictwa miała niebagatelny wpływ na dalsze kierunki rozwoju firmy.

Czemu akurat drewniane prefabrykaty? Była to odpowiedź na potrzeby rynku, związane z wyjazdem wielu cieśli i dekarzy do krajów Europy Zachodniej. Stanowiło to duży problem dla inwestorów, którzy często nie byli w stanie dokończyć swoich inwestycji. Dostarczenie im gotowych elementów budowlanych było więc doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym prowadzić prace bez obawy o naruszenie ich harmonogramu.

W 2004 roku z taśmy kłeckiego zakładu zjechały pierwsze gotowe wiązary. Byliśmy jedną z niewielu krajowych firm zajmujących się produkcją elementów łączonych za pomocą płytek kolczastych MiTek®. Można więc powiedzieć, że przypadł nam zaszczyt zaprezentowania Polakom zalet płynących z wykorzystania drewnianych prefabrykatów.

Jak się jednak okazało, bycie pionierem na rynku było w równym stopniu korzystne, co kłopotliwie. Największym problemem w pierwszym okresie działalności firmy był bowiem ograniczony dostęp do specjalistycznych maszyn, osprzętu i bazy wiedzy. Konieczne było więc podejmowanie współpracy z firmami zagranicznymi. W krajach takich jak Szwecja, Dania, Czechy, czy Niemcy technologia MiTek® była już dość rozpowszechniona, dlatego naturalnym było poszukiwanie partnerów biznesowych właśnie w tych rejonach. Liczne wizyty w najnowocześniejszych, europejskich zakładach pozwoliły nam podpatrzeć innowacyjne rozwiązania, które systematycznie przenosiliśmy do Inter-Lers.

Bez wątpienia jednym z milowych kroków w dziejach funkcjonowania firmy było przejęcie polskiej fabryki niemieckiego producenta wiązarów i kratownic dachowych - firmy Cordes, co zaowocowało m.in. pozyskaniem doskonałej jakości bazy sprzętowej. Miało to miejsce w 2006 roku i w znaczący sposób wpłynęło na zwiększenie mocy produkcyjnych naszego zakładu. Mocy, która ze względu na rosnące zainteresowanie prefabrykowanymi konstrukcjami drewnianymi była coraz bardziej potrzebna.

Ten zabieg pozwolił nam na dalszy rozwój. Wybudowaliśmy magazyn drewna, a także otworzyliśmy biura techniczno-handlowych w Poznaniu i Bydgoszczy. Firmowe produkty uzyskały natomiast certyfikaty dające prawo do używania znaku CE dla materiałów budowlanych.

Kolejne lata przyniosły dalsze inwestycje. W drugiej połowie 2015 roku zakończyliśmy budowę nowej hali produkcyjnej. Dzięki skorzystaniu z dotacji unijnych udało się także zakupić nowoczesną linię technologiczną. Nasz park maszynowy powiększył się o specjalistyczny sprzęt transportowo-montażowy oraz zainstalowano blisko dwudziestometrowy żuraw. Rok 2017 zaowocował otwarciem oddziału techniczno-handlowego w Lublinie, a także oddaniem do użytku nowego budynku administracyjnego w Kłecku. W następnym poszerzyliśmy natomiast zakres naszej działalności o ocieplanie/docieplanie budynków metodą wdmuchiwania (więcej na stronie www.ekoocieplenia.plJak jednak zapowiada Prezes Ryszard Stolarz, nie jest to koniec rozwoju firmy Inter-Lers.

Chcesz współpracować z najlepszymi?
Wyceń swój
dach