Produkt

Belki stropowe
Posi Joist®

Szczelnie ukryta pod panelami lub płytkami, warstwa stropowa rzadko kiedy jest obiektem głębszych przemyśleń inwestorów. Szczególnie, że w powszechnym przekonaniu nie ma na rynku dobrej alternatywy dla stropu żelbetowego.

To nie jest jednak prawdą. Drewniano stalowe belki Posi-Joist łączą w sobie lekkość i wytrzymałość z prostotą montażu i dalszej obróbki. Dzięki temu mocno rozpowszechniły się na zachodzie Europy, a teraz także w Polsce zdobywają coraz szersze grono zwolenników.

Belki Posi Joist®

składa się z dwóch elementów drewnianych (pas dolny i górny) połączonych ze sobą stalowym krzyżulcem Posi-Strut. Podobnie jak w przypadku innych produktów Inter-Lers, także tu stosowane jest wyłącznie drewno suszone, strugane i impregnowane, o klasie C24.

Na etapie produkcji wszystkie elementy są ze sobą łączone, a belki przyjeżdżają na plac budowy przygotowane na wymiar.

Ażurowa konstrukcja

belek pozwala uzyskać wytrzymałe elementy o stosunkowo niewielkiej wadze. Dzięki temu można je montować bez użycia dźwigu i innego specjalistycznego sprzętu. Mocowanie do budynku możliwe jest na dwa sposoby: bezpośrednio na wieńcu, lub do czoła ściany, za pomocą specjalnych okuć.

Warstwa wygłuszająca

Zastosowanie odpowiednich warstw wygłuszających oraz ocieplających pozwoli osiągnąć bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną.

Belki Posi Joist najczęściej stosowane są w budownictwie mieszkaniowym. Równie dobrze sprawdzają się jednak w przypadku budynków handlowych, czy w obiektach użyteczności publicznej.

Porównanie konstrukcji stropowych
Belki Posi-Joist Strop żelbetowy
Czas montażu konstrukcji Konstrukcja może być gotowa nawet w 1 dzień W zależności od technologii strop może powstawać od kilku do kilkunastu dni
Czas całej budowy Brak przerw technologicznych Przerwy związane ze schnięciem świeżego stropu
Możliwości aranżacji Nieograniczone – brak podpór pośrednich Ograniczenia wynikające z konieczności stawiania podpór
Odpad materiałowy Brak W zależności od technologii np. deski szalunkowe, stemple itd.
Gwarancja Zawsze zapisana w umowie W zależności od wykonawcy
Termin montażu Zawsze zapisany w umowie Ciężki do określenia ze względu na złożoność zadania
Opieka doradcy przez cały proces sprzedażowo-produkcyjny Zapewniona Rzadko spotykana
Znajomość kosztów Bezpłatne przygotowanie oferty. Cena zapisana w umowie. Kosztorys mocno złożony – ciężko wycenić zadanie na etapie planowanie inwestycji.
Zalety
Zalety stropu Posi Joist

Możliwość uzyskania dużych rozpiętości

Do 6,5/7 metrów bez podpór pośrednich. Brak konieczności stawiania ścian wewnętrznych obniża koszty budowy i pozwala uzyskać duże powierzchnie użytkowe do dowolnej aranżacji.

Niska waga

Dzięki niewielkiej wadze poszczególne elementy można montować bez użycia ciężkiego sprzętu, a ściany podtrzymujące belki mogą zostać "odchudzone".

Krótki czas montażu

Strop na budynku jednorodzinnym może być gotowy nawet w jeden dzień. Dodatkowo, suszone drewno nie wymaga planowania przerw technologicznych.

Możliwość ukrycia instalacji

Ażurowa konstrukcja pozwala na przeprowadzenie wewnątrz belek instalacji elektrycznej, wod-kan itd. bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów. Łatwo ułożymy także przewody wentylacji mechanicznej. Wszystkie te elementy będą szybko dostępne w przypadku konieczności przeprowadzenia naprawy lub kontroli.

Precyzja wykonania

Belki powstające na hali produkcyjnej charakteryzują się najwyższym stopniem dopasowania poszczególnych elementów.

Indywidualny projekt

Opracowywany z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania komputerowego projekt zapewnia bezpieczeństwo konstrukcji.

Gwarancja

Na każdą realizację firma Inter-Lers udziela inwestorowi gwarancji.

Formularz ofertowy
Bezpłatna wycena Twojej konstrukcji
Wgraj swój plik
Wgraj swój plik
Wgraj swój plik
Wgraj swój plik
Można dodać maksymalnie 1 plik o wielkości do 3 MB. System nie obsługuje spakowanych plików z rozszerzeniem rar. Załączniki można także przesłać mailowo lub zewnętrznym narzędziem (np. WeTransfer).

Chcesz współpracować z najlepszymi?

Wyceń swój
dach