Jak powstają wiązary dachowe?

Miniony tydzień zakończyliśmy miłym akcentem. Do naszej siedziby w Kłecku zawitała grupa uczniów z Prywatnej Szkoły Podstawowej Prymus. Dla dzieci była to okazja na zapoznanie się z charakterystyką firmy, my natomiast mogliśmy na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i wesoło spędzić czas.

Więźby dachowe w teorii i praktyce

Spotkanie zaczęliśmy na sali konferencyjnej krótką prezentacją multimedialną, z której dzieci dowiedziały czym tak naprawdę są wiązary dachowe oraz jak powstają. Przy tej okazji pojawiło się sporo pytań, z których część tak nietypowa, że sprawiłaby kłopot nawet najbardziej doświadczonym inżynierom. Następnie cała grupa przeszła do biura konstruktorów, gdzie pokazaliśmy w jaki sposób nowoczesne oprogramowanie pomaga nam tworzyć projekty konstrukcji.

Po przerwie śniadaniowej przyszedł czas na praktykę. Uczniowie otrzymali od nas profesjonalne narzędzia – autorską kolorowankę, zestaw kredek oraz inne przybory piśmiennicze i tak wyposażeni zaczęli tworzenie projektów wymarzonego domu. I w tym wypadku fantazja młodych inżynierów zaskoczyła całą naszą załogę.

Swoistą „truskawką na torcie” całego spotkania było jednak zwiedzanie zakładu produkcyjnego. Dzieci z dużą uwagą przypatrywały się pracy poszczególnych maszyn, a największym zainteresowaniem cieszył się żuraw załadunkowy, który akurat przenosił na samochód pakiet wiązarów. Blisko trzygodzinne spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie na placu załadunkowym.

Chcesz współpracować z najlepszymi?