O możliwościach wykorzystania drewna w budynkach użyteczności publicznej i korzyściach płynących z takiego rozwiązania debatowali zebrani na drugiej edycji konferencji Komunalwood 2019. Wśród uczestników tego wydarzenia nie zabrakło oczywiście przedstawicieli firmy Inter-Lers, którzy wraz z firmą MiTek zaprezentowali swoją ofertę konstrukcji drewnianych. 

Choć powszechnie wykorzystywana m.in. w krajach Europy Zachodniej, technologia drewnianego budownictwa wielkogabarytowego cały czas jest mało popularna nad Wisłą. Powoli widać jednak pozytywne zmiany, czego najlepszym przykładem jest szereg inwestycji oświatowych w województwie pomorskim. Budownictwo drewniane cały czas często postrzegane jest wyłącznie przez pryzmat „mody na ekologię”. Na szczęście coraz więcej inwestorów docenia też wyższą, w porównaniu z metodami tradycyjnymi, szybkość budowy czy lepsze właściwości termoizolacyjne, przekładające się na niższe rachunki.

Komunalwood 2019 było doskonałą okazją do integracji środowiska firm i instytucji promujących budownictwo drewniane. Można mieć tylko nadzieję, że konferencja zaowocuje jeszcze szybszym rozwojem branży

Chcesz współpracować z najlepszymi?